21.05.2013
TIP | Kde hledat kvalitní zdroje informací?

Nevíte kde hledat informace a podklady pro hypotézy ve své bakalářskou práci? Dáme vám tipy, jak na rešerši a zdroje pro celou práci (teoretickou i praktickou).

Základem teoretické části bakalářské práce je rešerše dostupných tištěných zdrojů - skript a knih, které napsali pedagogové fakulty, na které studujete. Zde je potřeba hledat nejaktuálnější literaturu, případně oslovit vyučující osobně.

Také je vhodné zjistit na internetu, zda někteří vyučující publikují v časopisech, na odborných konferencích, přispívají do sborníků, nebo mají například svůj web, kde prezentují své poznatky.

Po této základní rešerši je vhodné zjisti, jaká je ve vašem oboru uznávaná odborná literatura, více se dozvíte v knihovně, nebo od garantů předmětů, které se týkají vašeho tématu.

Pokud vyčerpáme tyto okruhy, přejdeme k rešerši elektronických zdrojů. Zde je vhodné zajistit odborné elektronické katalogy, knihovny, které naše škola platí. V těchto katalozích jsou často informace, které jinde na internetu, ani v knihovně nenaleznete. O tom, jaké si Vaše škola platí elektronické zdroje zjistíte nejlépe na webu Vaší školy, nebo v knihovně.

Sdílet:

Klientská sekce
E-mail:
Heslo:

Zapomenuté heslo
Kontaktujte nás.
Tel +420 774 146 284
E-mail zakaznik@nepisto.cz
ICQ 610 239 119
Skype nepisto.cz
Nejčastěji poptávané obory